Biuro Karier Politechniki Łódzkiej

42 636 31 84, 42 631 20 98

Masz jakieś pytania? Napisz do nas. Kliknij tutaj: biuro@biurokarier.p.lodz.pl

  • Badanie kompetencji
  • 5JOBS
  • BDI
  • HR Excellence
  • praca
  • Akademickie Targi Pracy 2019
  • Szukaj pracy
  • Przeglądaj CV
rozwiń opcje wyszukiwania pokaż wszystkie aktualne oferty

Praktykant w obszarze rozwoju oprogramowania

Informacje podstawowe:

Nr ref.wew. Biura Karier PŁ BK-OPR-00308-2018
Typ oferty praktyka
Stanowisko Praktykant w obszarze rozwoju oprogramowania
Branża - INFORMATYKA,
Zakres obowiązków Aplikuj jeśli:
• posiadasz status studenta kierunków technicznych,
• znasz skryptowe języki programowania takie jak Bash, Python, Expect/TCL
• posługujesz się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym
• jesteś zainteresowany rozwojem w obszarze telekomunikacji,
• twoja dyspozycyjność to 24-40 godzin tygodniowo
Pracodawca oferuje • płatne, 3 miesięczne praktyki,
• elastyczny czas pracy,
• pracę nad realnymi projektami firmy
• opiekę oraz wsparcie doświadczonych pracowników,

Miejsce pracy:

Kraj POLSKA,
Województwo(a) ŁÓDZKIE,
Miejscowość Łódź

Wymaganie odnośnie kandydata:

Wymagane umiejętności
umiejętność poziom
- JAVA: Podstawowy
Wymagana znajomość języków
język znajomość
- Angielski Dobra
Dodatkowe umiejętności Dodatkowym atutem będzie znajomość:
• Podstaw języka programowania Java
• Git lub innego systemu kontroli wersji
• umiejętność pracy w systemach Linux i Windows
Preferowane wydziały - CENTRUM KSZTAŁCENIA MIĘDZYNARODOWEGO,
- WYDZIAŁ ELEKTROTECHNIKI, ELEKTRONIKI, INFORMATYKI I AUTOMATYKI,
- WYDZIAŁ FIZYKI TECHNICZNEJ, INFORMATYKI I MATEMATYKI STOSOWANEJ,
Dane kontaktowe:

Nazwa firmy/Pracodawcy ERICSSON
Kraj POLSKA
Województwo ŁÓDZKIE
Miasto ŁÓDŹ
Adres Sienkiewicza 175
Kod pocztowy 90-363
Opis firmy Ericsson jest jedną z największych w Polsce firm w branży ICT. Polska została drugim pod względem wielkości ośrodkiem badań i rozwoju Ericsson na świecie. Obecnie, w naszych 8 głównych lokalizacjach w Polsce, zatrudniamy 3000 pracowników.

Jesteśmy obecni w Polsce od 1904 roku, kiedy w Warszawie rozpoczęła działalność pierwsza centrala telefoniczna, wyposażona w sprzęt firmy Ericsson. Aktualnie jesteśmy wiodącym na polskim rynku liderem przygotowań do wdrożeń technologii 5G oraz drugim pod względem wielkości ośrodkiem badań i rozwoju Ericsson na świecie. Pracownicy Ericsson w Krakowie i Łodzi pracują nad oprogramowaniem w obszarze dostępu radiowego, natomiast w warszawskim biurze tworzymy oprogramowanie wykorzystywane do zarządzania sieciami komórkowymi. Współpracujemy z uczelniami i operatorami oraz aktywizujemy lokalne start up-y w upowszechnianiu 5G. Ericsson współpracuje w Polsce ze wszystkimi operatorami sieci komórkowych, a także z wybranymi dostawcami telewizji kablowej i operatorami telefonii stacjonarnej.

Pracując nad kompleksowymi rozwiązaniami teleinformatycznymi, oferujemy możliwości rozwoju kariery w obszarze ICT. Jako centrum R&D, w Krakowie i w Łodzi, prowadzimy projekty związane z oprogramowaniem teleinformatycznym w standardach 2G-5G. Tworzymy kompletne rozwiązania w obszarze sieci inteligentnych oraz sieci nowej generacji. Rezultaty naszej pracy wpływają na życie milionów ludzi na całym świecie, kształtują ich codzienne i przyszłe życie. Świadomość tego, a także możliwość działania w niezwykle twórczym i przyjaznym środowisku sprawia, że praca w Ericsson jest wyjątkowym doświadczeniem.

Naszym pracownikom zapewniamy warunki, które umożliwiają nie tylko osiąganie celów zawodowych, ale też motywują do podejmowania kolejnych wyzwań i rozwijania swojego potencjału. Wykorzystując m.in. metodyki Agile, wiemy jak ważna jest umiejętność współpracy. Możemy na siebie liczyć i wspieramy się w codziennych obowiązkach, nierzadko również po pracy, spędzając wspólnie czas.

Sposób aplikacji:
Data umieszczenia:

Oferta ważna od 27-12-2018 do 30-01-2019

Politechnika Łódzka, jest wpisana pod numerem 2414 do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia.