Biuro Karier Politechniki Łódzkiej

42 631 27 39, 42 631 20 98

Masz jakieś pytania? Napisz do nas. Kliknij tutaj: biuro@biurokarier.p.lodz.pl

 • Tubadzin
 • Badanie kompetencji
 • ATP 2018
 • Szukaj pracy
 • Przeglądaj CV
rozwiń opcje wyszukiwania pokaż wszystkie aktualne oferty

Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna to bardzo ważny etap podczas ubiegania się o przyjęcie do pracy.

Zasady, które obowiązują podczas takiego spotkania są wszędzie podobne, niezależnie od tego, czy rozmowę prowadzi prezes firmy, szef działu, pracownik działu kadr, czy stażysta w agencji doradztwa personalnego.

Zaproszenie na rozmowę najczęściej odbywa się telefonicznie. Dlatego, jeśli wysłaliśmy aplikację, warto odbierać każdy telefon, nawet gdy nie znamy numeru dzwoniącego.

Jeśli podaliśmy numer komórkowy, dobrze jest mieć przy sobie coś do pisania, a w czasie rozmowy wyłączyć radio lub zatrzymać samochód. Jeśli proponowany termin rozmowy nam nie odpowiada, można poprosić o jej przesunięcie.

Pierwszy krok to zapoznanie się z informacjami o firmie/instytucji: profil działalności, pozycja na rynku, aktualnie prowadzone projekty, sukcesy, etc.

Na rozmowę kwalifikacyjną należy ubrać się elegancko - panowie w garnitur lub marynarkę, a panie w kostium. Makijaż powinien być delikatny, włosy ułożone, zapach niezbyt intensywny.

Jednym słowem należy wyglądać schludnie, elegancko i świeżo.

Po wejściu do pokoju, w którym odbywać się będzie rozmowa, dobrze jest przestrzegać zasad dobrego wychowania - czekamy na podanie ręki przez gospodarza, zajmujemy miejsce jeśli otrzymamy zaproszenie, staramy się zachować postawę wyprostowaną i otwartą.

Pytania mogą dotyczyć kilku obszarów - wykształcenia, kompetencji, kwalifikacji, planów zawodowych i motywacji do pracy kandydata.

Należy mówić wyraźnie, zwięźle i rzeczowo, tak, aby przedstawić siebie jako profesjonalistę, osobę kompetentną i szczerą.

Nie tylko to, co mówisz jest poddawane szczegółowej analizie, ale również Twoje zachowanie - gestykulacja, mimika, wyraz twarzy, kontakt wzrokowy, pozycja ciała, która może wyrażać napięcie albo rozluźnienie.

Zawsze mile widziana jest otwartość, umiejętność zaprezentowania siebie i zdecydowanie.

Podczas rozmowy powinno się znaleźć także miejsce na Twoje pytania (godziny pracy, miejsce w hierarchii, podróże służbowe). Po rozmowie dowiesz się o sposobie przekazania informacji dot. wyników rekrutacji.

Życzymy powodzenia!!!

  Kalendarium

  Marzec 2018

  Pn Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31
  • Logo_projekt
  • praca
  • BDI